Zabudowa szklana - Modny wygląd
Zabudowa szklana dawniej kojarzyła się głównie z zastosowaniami w firmach i urzędach. Jednak obecnie takie rozwiązania architektoniczne są coraz częściej spotykane również w prywatnych domach i mieszkaniach. Jakie są powody ich rosnącej popularności i dlaczego warto rozważyć zastosowanie takiej zabudowy we własnym domu?
Powszechnym trendem w nowoczesnej architekturze wnętrz jest minimalizm. Jego głównymi cechami są: stosowanie bieli, czerni, odcieni szarości i stonowanych kolorów, prostota mebli i mała ilość dodatków, a także dużo światła i wolnych przestrzeni. Zabudowa szklana idealnie wpasowuje się w ten styl. Dzięki niej możliwe jest oddzielenie przestrzeni bez zmniejszania optycznie mieszkania. Dlatego to rozwiązanie sprawdzi się szczególnie dobrze na małych metrażach. Dodatkowo szkło w przeciwieństwie do zwykłych ścianek działowych przepuszcza światło, sprawiając, że możliwe jest dobre oświetlenie wszystkich części domu lub mieszkania.
Zapraszamy do kontaktu
Szklana zabudowa do domu - Szeroki wybór
Nawet tych znajdujących się daleko od okien. Przykładowymi miejscami, w których można z powodzeniem zastosować taką zabudowę, jest na przykład oddzielenie salonu od kuchni lub korytarza. Stosowana jest również w łazienkach, oddzielając wannę lub prysznic od umywalki.
Wbrew pozorom zastosowanie szkła jako materiału budowlanego nie oznacza, że wybór ograniczony jest tylko do jego najpopularniejszej przezroczystej odmiany. W sprzedaży dostępnych jest również wiele rodzajów szkieł matowych, które często znajdują zastosowanie w łazienkach. Nie trzeba się również ograniczać w kwestii kolorów, można zdecydować się na przykład na szkło zielone lub niebieskie. Często wątpliwości wzbudza również kwestia bezpieczeństwa. Jednak do tego rodzaju zabudowy szklanej używa się najczęściej grubych tafli szkła o grubości około 1 cm. Dlatego są one naprawdę wytrzymałe i nie należy się martwić, że pękną od przypadkowego uderzenia. Są to bezpieczne rodzaje szkła, które nawet w przypadku stłuczenia rozbijają się na tępe odłamki.