Co to jest szkło float?

Szkło w budownictwie od wielu lat wiedzie prym. Jest materiałem bardzo nowoczesnym, designerskim a także dzięki sprawdzonym technikom także trwałym. Szkło float jest jednym z najczęściej wykorzystywanych. Czym jest? Co warto o nim wiedzieć? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!

Szkło typu float – definicja

Floating co to znaczy? Jest to proces, w ramach którego otrzymujemy szkło płaskie. Co to jest szkło typu float? Szyba float, potocznie zwana również “szkłem zwykłym”, to jedna z najbardziej popularnych i najczęściej wykorzystywanych szyb. Float szkło jest gładkie, przezroczyste, o lekko zielonkawej barwie, która jest widoczna szczególnie na jego oszlifowanych krawędziach. Skąd zielonkawa barwa na szkle typu float? Przede wszystkim zielonkawy kolor jest skutkiem zawartości tlenków żelaza. Typ float szkła, im jest grubszy, tym bardziej zielonkawy.

Co ciekawe, float stanowi także bazę dla innych rodzajów szkła, np. matowych szkieł satynowych.

Zalety i cechy szkła typu float

Szkło typu float cechuję się niską ceną w stosunku do reprezentowanej przez siebie jakości. Szkło float cena jest niezwykle korzystna i konkurencyjna do innych dostępnych modeli szkła. Co więcej, wymiary tafli szkła mogą być dowolnie wybrane przez użytkowników, tafla szkła może przybierać także spore rozmiary, dzięki czemu przy jej pomocą tworzy się modne, nowoczesne przeszklenia.

Szkło transparentne – definicja i charakterystyka

Szkło transparentne co to znaczy? Jest to szkło bezbarwne, pozbawione jakichkolwiek ozdób i wzorów. Transparentne szkło prezentuję się niebywale elegancko i higienicznie. Będzie doskonałym, uniwersalnym wyborem do wielu wnętrz. Co więcej, tafla szkła cena jest niezwykle korzystna. Szkło transparentne to propozycja dla miłośników klasyki oraz tradycyjnych rozwiązań. Łatwo utrzymać je w czystości, dzięki czemu będzie bardzo trafnym wyborem przy kabinach prysznicowych.

Szkło zastosowanie – szeroka gama możliwości

Szkło typu float to produkt o ogromnym zastosowaniu. Najczęściej poddaje się go dodatkowej obróbce w postaci laminowana bądź hartowania. Najczęściej w postaci zahartowanej używa się szkła float m.in. do produkcji:

kabin prysznicowych,

balustrad,

– blatów,

– gablot oraz witryn,

całoszklanej obudowy.

i wielu innych przedmiotów wykonywanych przy użyciu lub z dodatkiem szkła. Szyby w naszym oknach są najczęściej szybami typu float, chociaż coraz częściej są one powlekane dodatkową powłoką.

Szkło hartowane i laminowane

Co to jest szkło hartowane? Poprzez proces hartowania pojedynczej tafli szkła typu float, powstaje szkło bezpieczne hartowane, które nazywane jest ESG. Jakie możemy wyróżnić rodzaje szkła hartowanego? Wyróżnić możemy szkło hartowane płaskie oraz giętkie.

Szkło bezpieczne laminowane uzyskujemy poprzez proces laminowania dwóch tafli szkła float, zwane VSG.

Szkło hartowane, laminowane jest odporne na wstrząsy, zginanie, naprężenia termiczne czy kruszenie. Nadaje się perfekcyjnie do wielu elementów wyposażenia czy wykończenia budynków.

Szkło float to produkt wielu możliwości i wielu zastosowań, cieszący się uznaniem i niegasnącą popularnością.